Dizajnový časopis
Dizajnový časopis
Reštaurácia

Chuans Kitchen II

Reštaurácia Chuanova kuchyňa II, ktorá ako médium berie ako súčasť čiernu hlinenú nádobu Sichuan Yingjing a ťažbu pôdnych materiálov, je experimentálna reštaurácia postavená na súčasnom experimente tradičného ľudového umenia. Prelomením hranice materiálov a objavovaním modernej formy tradičného ľudového umenia vyťažila spoločnosť Infinity Mind vyhodené tesnenia po vypaľovaní čiernej kameninovej keramiky Yingjing a použila ich ako hlavný dekoračný prvok v kuchyni Chuan's II.

Kreslo

Infinity

Kreslo Hlavný dôraz na dizajn kresla Infinity sa kladie práve na operadlo. Je to odkaz na symbol nekonečna - obrátenú číslicu 8. Je to, ako by zmenilo svoj tvar pri otáčaní, nastavovaní dynamiky čiar a opakovaní znaku nekonečna vo viacerých rovinách. Operadlo je ťahané dokopy niekoľkými elastickými pásmi, ktoré tvoria vonkajšiu slučku, ktorá sa tiež vracia k symbolike nekonečného cyklu života a rovnováhy. Dodatočný dôraz sa kladie na jedinečné lemy nôh, ktoré bezpečne pripevňujú a podopierajú bočné časti kresla rovnako ako svorky.

Kaviareň

Hunters Roots

Kaviareň Vytvorením interiéru modernej, čistej estetiky vznikol interiér inšpirovaný drevenými prepravkami na ovocie, ktoré sa používajú v abstraktnej podobe. Debny vyplňujú priestory a vytvárajú impozantnú, takmer jaskynnú sochársku formu, ktorá je vyrobená z jednoduchých a priamych geometrických tvarov. Výsledkom je čistý a kontrolovaný priestorový zážitok. Dômyselný dizajn tiež maximalizuje obmedzený priestor premenou praktických svietidiel na ozdobné prvky. Svetlá, skrinky a policové prvky prispievajú k koncepcii dizajnu a sochárskej vizualite.

Krištáľovo Ľahká Socha

Grain and Fire Portal

Krištáľovo Ľahká Socha Táto organická ľahká socha, ktorá sa skladá z dreva a kremenného kryštálu, využíva drevo z udržateľného zdroja z rezervnej zásoby staršieho teakového dreva. Po desaťročiach zvetrávania slnkom, vetrom a dažďom je drevo ručne tvarované, brúsené, spálené a dokončené do nádoby na držanie LED osvetlenia a použitie kryštálov kremeňa ako prírodného difúzora. V každej soche sú použité 100% prírodné nezmenené kryštály kremeňa a sú staré približne 280 miliónov rokov. Používajú sa rôzne techniky povrchovej úpravy dreva vrátane metódy Shou Sugi Ban, ktorá využíva oheň na zachovanie a kontrastnú farbu.

Osvetlenie

Capsule

Osvetlenie Tvar lampy Capsule opakuje formu kapsúl, ktoré sú v modernom svete tak rozšírené: lieky, architektonické štruktúry, kozmické lode, termosky, trubice, časové kapsuly, ktoré prenášajú správy potomkom po mnoho desaťročí. Môže byť dvoch typov: štandardný a predĺžený. Lampy sú k dispozícii v niekoľkých farbách s rôznym stupňom priehľadnosti. Viazanie pomocou nylonových lán dodáva žiarovke ručne vyrobený efekt. Jeho univerzálnou formou bolo určovať jednoduchosť výroby a hromadnej výroby. Jeho hlavnou výhodou je úspora vo výrobnom procese lampy.

Pavilón

ResoNet Sinan Mansions

Pavilón Pavilón ResoNet je uvedený do prevádzky spoločnosťou Sinan Mansions v Šanghaji na oslavu čínskeho Nového roka 2017. Pozostáva z dočasného pavilónu a interaktívneho LED svetla „rezoneta“ pripevneného na vnútornom povrchu. Využíva techniky Low-Fi na vizualizáciu rezonančných frekvencií prirodzeného prostredia prostredníctvom interakcie verejnosti a okolitých prvkov detegovaných sieťou LED. Pavilón osvetľuje verejnosť ako reakciu na vibračné stimuly. Okrem návštevníkov si môžu prísť jarné festivalové želania, môžu sa tiež použiť ako divadelné predstavenia.