Dizajnový časopis
Dizajnový časopis
Lampa

Mobius

Lampa Prsteň Mobius dáva inšpiráciu pre dizajn žiaroviek Mobius. Jeden pás lampy môže mať dva tieňové povrchy (tj obojstranný povrch), lícnu a rubovú stranu, ktoré uspokoja všestrannú požiadavku na osvetlenie. Jeho špeciálny a jednoduchý tvar obsahuje tajomnú matematickú krásu. Preto sa do rytmu domova dostane viac rytmickej krásy.

Náhrdelník A Náušnice Sada

Ocean Waves

Náhrdelník A Náušnice Sada Náhrdelník z oceánskych vĺn je prekrásny kúsok súčasných šperkov. Základnou inšpiráciou tohto dizajnu je oceán. Je to rozľahlosť, vitalita a čistota, ktoré sú kľúčovými prvkami premietanými v náhrdelníku. Dizajnér použil vyváženú rovnováhu modrej a bielej na predstavenie vízie striekajúcej vlny oceánu. Je ručne vyrábané z bieleho zlata 18 K a posiate diamantmi a modrým zafírom. Náhrdelník je pomerne veľký, ale jemný. Je navrhnutý tak, aby zodpovedal všetkým formám oblečenia, ale je vhodnejší na spárovanie s výstrihom, ktorý sa neprekrýva.

Výstava

City Details

Výstava Prehliadka dizajnérskych riešení prvkov hardscape City Details sa konala od 3. do 3. októbra 2005 v Moskve. Na ploche 15 000 metrov štvorcových boli predstavené moderné koncepcie prvkov hardscape, športových a detských ihrísk, svetelných riešení a funkčných objektov mestského umenia. Inovatívnym riešením bolo usporiadanie výstavnej plochy, kde namiesto rovnomerných radov výstavných stánkov bol postavený mestský miniatúrny model so všetkými špecifickými komponentmi, ako sú: námestie, ulice, verejná záhrada.

Átrium

Sberbank Headquarters

Átrium Švajčiarska kancelária pre architektúru Evolution Design v spolupráci s ruským architektonickým štúdiom Architekti T + T navrhli priestranné multifunkčné átrium v novom firemnom sídle Sberbank v Moskve. Denné svetlo zaplavené predsieňové domy rozmanité priestory pre spoluprácu a kaviareň, pričom zasadená miestnosť v tvare diamantu je ústredným bodom vnútorného nádvoria. Zrkadlové odrazy, zasklená vnútorná fasáda a použitie rastlín dodávajú pocit priestrannosti a kontinuity.

Kancelársky Dizajn

Puls

Kancelársky Dizajn Nemecká strojárska spoločnosť Puls sa presťahovala do nových priestorov a využila túto príležitosť na vizualizáciu a stimuláciu novej kultúry spolupráce v rámci spoločnosti. Nový dizajn kancelárie vedie ku kultúrnej zmene a tímy hlásia významný nárast internej komunikácie, najmä medzi výskumom a vývojom a ostatnými oddeleniami. Spoločnosť tiež zaznamenala nárast spontánnych neformálnych stretnutí, o ktorých je známe, že sú jedným z kľúčových ukazovateľov úspechu v inováciách v oblasti výskumu a vývoja.

Bytový Dom

Flexhouse

Bytový Dom Flexhouse je rodinný dom pri jazere Zürich vo Švajčiarsku. Flexhouse, postavený na náročnom trojuholníkovom pozemku, stlačenom medzi železničnou traťou a miestnou prístupovou cestou, je výsledkom prekonania mnohých architektonických problémov: obmedzujúce vzdialenosti a objem budovy, trojuholníkový tvar pozemku, obmedzenia týkajúce sa miestnej ľudovej reči. Výsledná budova so svojimi širokými stenami skla a stuhovitou bielou fasádou je taká ľahká a mobilná, že pripomína futuristickú loď, ktorá sa plavila z jazera a stala sa prirodzeným miestom pre doky.

Dizajnový rozhovor dňa

Rozhovory so svetoznámymi návrhármi.

Prečítajte si najnovšie rozhovory a rozhovory o dizajne, tvorivosti a inováciách medzi dizajnovým novinárom a svetoznámymi dizajnérmi, umelcami a architektmi. Prezrite si najnovšie dizajnérske projekty a ocenené návrhy slávnych návrhárov, umelcov, architektov a inovátorov. Objavte nové poznatky o tvorivosti, inováciách, umení, dizajne a architektúre. Dozviete sa o procesoch dizajnu veľkých dizajnérov.