Dizajnový časopis
Dizajnový časopis
Kancelárska Budova

The PolyCuboid

Kancelárska Budova PolyCuboid je nová budova ústredia spoločnosti TIA, ktorá poskytuje poisťovacie služby. Prvé poschodie bolo tvarované hranicami pozemku a vodovodnou rúrkou s priemerom 700 mm, ktorá prechádza podzemným obmedzujúcim základovým priestorom lokality. Kovová štruktúra sa rozpustí v rôznych blokoch kompozície. Stĺpy a trámy miznú z priestorovej syntaxe, premietajú dojem objektu a zároveň eliminujú dojem budovy. Objemový dizajn je inšpirovaný logom TIA, ktoré premení budovu na ikonu predstavujúcu spoločnosť.

Škola

Kawaii : Cute

Škola Táto satelitná prípravná škola Toshin Satellite, ktorá je obklopená strednými školami susedných dievčat, využíva svoju strategickú polohu na rušnej nákupnej ulici a ponúka jedinečný vzdelávací dizajn. Dizajn vyhovuje náročným štúdiám a uvoľnenej atmosfére pre zábavu, dizajn propaguje ženskú povahu svojich používateľov a ponúka alternatívnu zhmotnenie abstraktného konceptu „Kawaii“, ktorý vo veľkej miere používajú školáčky. Miestnosti pre zväzky a triedy v tejto škole majú tvar osemuholníka so sedlovou strechou, ako je to znázornené na obrázkovej knihe pre deti.

Urologická Klinika

The Panelarium

Urologická Klinika Panelarium je nový klinický priestor pre Dr. Matsubaru, jedného z mála lekárov s certifikáciou na prevádzkovanie robotických chirurgických systémov da Vinci. Dizajn bol inšpirovaný digitálnym svetom. Zložky 0 a 1 binárneho systému boli interpolované do bieleho priestoru a stelesnené panelmi, ktoré vyčnievali zo stien a stropu. Podlaha má rovnaký vzhľad. Panely, aj keď majú svoj náhodný vzhľad, sú funkčné, stávajú sa znakmi, lavičkami, pultmi, policami na police a dokonca aj kľučkami dverí, a čo je najdôležitejšie, žalúzie zabezpečujú pre pacientov minimálne súkromie.

Udon Restaurant And Shop

Inami Koro

Udon Restaurant And Shop Ako môže architektúra predstavovať kulinársky koncept? Okraj lesa je pokusom o odpoveď na túto otázku. Inami Koro znovuobjavuje tradičné japonské pokrmy Udon pri súčasnom zachovaní bežných techník prípravy. Nová budova odráža ich prístup prepracovaním tradičných japonských drevených stavieb. Všetky obrysové čiary vyjadrujúce tvar budovy boli zjednodušené. Zahŕňa to sklenený rám ukrytý vo vnútri tenkých drevených stĺpov, sklon strechy a stropu a okraje zvislých stien, ktoré sú všetky vyjadrené jednou čiarou.

Lekáreň

The Cutting Edge

Lekáreň Rezacia hrana je výdajná lekáreň súvisiaca so susednou všeobecnou nemocnicou Daiichi v meste Himeji v Japonsku. V týchto lekárňach nemá klient priamy prístup k produktom ako v maloobchodnom type; skôr jeho lieky pripraví lekárnik na záhrade po predložení lekárskeho predpisu. Táto nová budova bola navrhnutá tak, aby propagovala obraz nemocnice zavedením špičkového obrazu vysokej technológie v súlade s pokrokovou lekárskou technológiou. Výsledkom je biely minimalistický, ale plne funkčný priestor.

Čínska Reštaurácia

Pekin Kaku

Čínska Reštaurácia Nová renovácia reštaurácie v Pekin-kaku ponúka štylistickú interpretáciu toho, čo by mohla byť v pekinskom štýle, pričom odmietla tradične bohatý ornamentálny dizajn v prospech zjednodušenejšej architektoniky. Na strope je červená Aurora vytvorená pomocou 80 metrov dlhého závesu, zatiaľ čo steny sú ošetrené tradičnými tmavými tehlami v Šanghaji. Kultúrne prvky z tisícročného čínskeho dedičstva vrátane terakotových bojovníkov, zajaca červeného a čínskej keramiky boli vyzdvihnuté v minimalistickom zobrazení, ktoré poskytuje kontrastný prístup k ozdobným prvkom.