Dizajnový časopis
Dizajnový časopis
Showroom

From The Future

Showroom Showroom: V showroome sú vystavené tréningové topánky a športové vybavenie, ktoré boli vyrobené technológiou vstrekovania. Miesto vyzerá ako vyrobené vstrekovacím lisovaním. Vo výrobnom postupe na mieste sa kúsky nábytku akoby vyrábali vo vstrekovacej forme, aby sa vytvoril celok. Hrubé šijacie trasy, ktoré na strope zmierňujú všetku technologickú vizualitu.

Boutique & Showroom

Risky Shop

Boutique & Showroom Rizikový obchod bol navrhnutý a vytvorený maličkou, dizajnérskym štúdiom a galériou historických fotografií, ktorú založil Piotr Płoski. Úloha predstavovala veľa výziev, pretože butik sa nachádza v druhom poschodí činžovného domu, nemá výklad a má rozlohu iba 80 metrov štvorcových. Tu prišla myšlienka zdvojnásobenia oblasti využitím priestoru na strope, ako aj podlahovej plochy. Dosiahne sa pohostinná domácka atmosféra, aj keď je nábytok skutočne zavesený hore nohami na strop. Rizikový obchod je navrhnutý proti všetkým pravidlám (dokonca vzdoruje gravitácii). Plne odráža ducha značky.

Pohostinnosť Na Štadióne

San Siro Stadium Sky Lounge

Pohostinnosť Na Štadióne Projekt nových salónikov Sky je len prvým krokom obrovského programu renovácie, ktorý AC Miláno a FC Internazionale spolu s mestom Miláno realizujú s cieľom transformovať štadión San Siro v multifunkčnom zariadení schopnom pojať všetky dôležité udalosti, ktorým bude Milano čeliť počas nadchádzajúceho EXPO 2015. Po úspechu projektu skybox spoločnosť Ragazzi & Partners uskutočnila myšlienku vytvorenia nového konceptu pohostinských priestorov na vrchole hlavného veľkého stánku štadióna San Siro.

Kancelársky

Conceptual Minimalism

Kancelársky Dizajn interiéru je estetický, ale nie funkčný minimalizmus. Otvorený priestor plánu zdôrazňujú čisté línie, veľké zasklené otvory, ktoré umožňujú dostatok denného svetla, čím sa línia a rovina stávajú základnými štruktúrnymi a estetickými prvkami. Nedostatok pravých uhlov určoval potrebu zaujať dynamickejší pohľad na priestor, zatiaľ čo výber svetlej farebnej palety v kombinácii s rozmanitosťou materiálov a textúr umožňuje jednotu priestoru a funkcie. Nedokončené betónové povrchové úpravy zdvíhajú steny, aby sa pridal kontrast medzi bielou, mäkkou a hrubo šedou.

Záhrada

Tiger Glen Garden

Záhrada Záhrada Tiger Glen je kontemplačná záhrada postavená v novom krídle Johnson Museum of Art. Inšpiruje sa čínskym podobenstvom, ktoré sa volá Traja smiech tigra, v ktorom traja muži prekonali svoje sektárske rozdiely a našli jednotu priateľstva. Záhrada bola navrhnutá v japonskom štýle s názvom karesansui, v ktorej sa vytvára obraz prírody s usporiadaním kameňov.

Kreatívna Prestavba

Redefinition

Kreatívna Prestavba Krátkym cieľom projektu bolo udržať horský kontext bez toho, aby sme vydávali rustikálne spomienky na prevládajúce typológie horských bytov. Jednalo sa o významnú renováciu typického horského domu. Všetko by sa vyrábalo na mieste, pričom by sa ako základné materiály používali kovové, borovicové a minerálne kamenivo, ľudská práca a odborné znalosti. Hlavnou myšlienkou toho bolo umožniť objektom získať využitie a sentimentálnu hodnotu potom, čo ich majitelia považujú za užitočné a známe, ako aj navrhnúť s ohľadom na transformačnú silu materiálov.