Dizajnový časopis
Dizajnový časopis
Jedálenský Stôl

Augusta

Jedálenský Stôl Augusta interpretuje klasický jedálenský stôl. Zastúpenie generácií pred nami sa zdá, že dizajn vyrastie z neviditeľného koreňa. Nohy stola sú orientované k tomuto spoločnému jadru a siahajú až k držaniu stolovej dosky prispôsobenej knihe. Masívne európske orechové drevo bolo vybrané pre jeho význam múdrosti a rastu. Drevo obvykle vyhodené výrobcami nábytku sa používa na riešenie jeho problémov. Uzly, trhliny, chvenie vetra a jedinečné víry rozprávajú príbeh života stromu. Jedinečnosť dreva umožňuje tomuto príbehu žiť v kúsku rodinného dedičstva.

Reproduktor

Sperso

Reproduktor Sperso pochádza z dvoch slov Sperm a Sound. Konkrétny tvar sklovitej bubliny a reproduktora do jamy na hlave sa týka pocitu mužnosti a hlbokého prenikania zvuku do okolia rovnako ako oheň samčích spermií do vajíčka počas párenia. Cieľom je produkovať vysoko výkonný a kvalitný zvuk v okolí prostredia. Je to bezdrôtový systém, ktorý užívateľovi umožňuje pripojiť mobilný telefón, prenosný počítač, tablety a ďalšie zariadenia k reproduktoru cez Bluetooth. Tento stropný reproduktor sa dá použiť najmä v obývacej izbe, spálni a televíznej miestnosti.

Stolička

Ane

Stolička Stolička Ane má drevené laty z dreva, ktoré sa zdajú harmonicky plávať, avšak nezávisle od drevených nôh, nad oceľovým rámom. Dizajnér tvrdí, že sedadlo vyrobené ručne z certifikovaného ekologického dreva je vytvorené jedinečným použitím viacerých kusov jedného tvaru dreva, ktoré sú dynamicky umiestnené a rezané. Pri sedení na stoličke je mierny nárast uhla k chrbtu a uhly po stranách odklopený tak, že poskytuje prirodzenú a pohodlnú polohu pri sedení. Stolička Ane má tú správnu mieru zložitosti, aby vytvorila elegantný povrch.

Kávová Súprava

Riposo

Kávová Súprava Dizajn tejto služby bol inšpirovaný dvoma školami na začiatku 20. storočia, nemeckým Bauhausom a ruskou avantgardou. Prísna priama geometria a premyslená funkčnosť úplne zodpovedajú duchu manifestov tých čias: „to, čo je vhodné, je krásne“. Súčasne v súlade s modernými trendmi spája dizajnér dva kontrastné materiály v tomto projekte. Klasický porcelán z bieleho mlieka je doplnený jasnými viečkami z korku. Funkčnosť návrhu je podporená jednoduchými, pohodlnými úchytkami a celkovou použiteľnosťou formulára.

Nábytok Plus Ventilátor

Brise Table

Nábytok Plus Ventilátor Brise Table je navrhnutý so zmyslom pre zodpovednosť za zmenu podnebia a so želaním používať skôr fanúšikov ako klimatizáciu. Namiesto silného vetra sa sústreďuje na pocit chladu cirkuláciou vzduchu aj po vypnutí klimatizácie. S Brise Table môžu používatelia získať trochu vánku a používať ich ako stolík súčasne. Tiež dobre preniká do životného prostredia a robí priestor krajším.

Konferenčný Stolík

Cube

Konferenčný Stolík Dizajn bol inšpirovaný geometrickými sochami Golden Ratio a Mangiarotti. Forma je interaktívna a ponúka užívateľovi rôzne kombinácie. Dizajn pozostáva zo štyroch konferenčných stolíkov rôznych veľkostí a z puzdra usporiadaného okolo kocky, ktorá je osvetľovacím prvkom. Prvky dizajnu sú multifunkčné, aby vyhovovali potrebám užívateľa. Výrobok sa vyrába z korianového materiálu a preglejky.